Wypadanie włosów u kobiet – jak sobie z nim radzić?

Włosy są oczywiście głównym winowajcą, ale jest też psychiczna i fizyczna trauma związana ze znaczącymi lub nagłymi zmianami w życiu – kto nie może się do tego odnieść patrząc wstecz w 2020/21 roku? Co niepokojące, pojawiły się również doniesienia o powiązaniach między Covid a wypadaniem włosów jako efektem ubocznym, choć badania wciąż trwają, w miarę jak dowiadujemy się więcej o wirusie. 

Covid odbił piętno na fryzurach

Zamykając salony fryzjerskie, musieliśmy dosłownie wziąć pielęgnację włosów we własne ręce, często z fatalnym skutkiem. Przycinanie włosów nad zlewem lub spędzenie nocy z farbą w pudełku nie zastąpi doświadczonego profesjonalisty. I choć prawdopodobnie nie wystawiamy naszych włosów na działanie ekstremalnie wysokiej temperatury ani nie wystawiamy ich na łaskę żywiołów, nasze grzywy nie otrzymują odpowiedniej pielęgnacji, której potrzebują – i to zaczyna być widoczne.

Łysienie u mężczyzn i kobiet

Łysienie typu męskiego jest jednym z największych problemów wśród mężczyzn, a w świecie pielęgnacji istnieje wiele ukierunkowanych metod leczenia. Wypadanie włosów u mężczyzn mierzy się za pomocą skali Norwooda, natomiast kobiety mogą porównać wypadanie włosów w skalach Savina lub Ludwiga.

Szczególnie kobietom ten problem wydaje się obciążający i zawstydzający. Może to wynikać z faktu, że przywiązujemy tak duże znaczenie do włosów – są one wyznacznikiem statusu, stylu, zawodu. Dobre włosy to zarówno koc bezpieczeństwa, jak i zastrzyk pewności siebie. Czy można się więc dziwić, że wypadanie włosów może doprowadzić do tego, że wiele osób się załamie?

Przyczyny

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma przyczynami, oprócz tych, które już omówiliśmy: łysieniem, okresem połogu, ogólnym starzeniem się, chemioterapią lub po prostu okrutnym szczęściem genetyki.

Choć z niektórymi z tych przyczyn nie da się wiele zrobić, na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomogą Ci uporać się z problemem przerzedzania się włosów i przywrócą Twoim kosmykom dawną formę.

Suplementy z kolagenem

Te małe paczuszki zawierają poważny cios kolagenowy, pobudzając nie tylko odnowę włosów, ale także obrót komórkowy i jakość paznokci. Chociaż firma zaleca picie kolagenu od 25 roku życia (kiedy naturalne poziomy kolagenu w organizmie zaczynają się wyczerpywać), wielu starszych użytkowników odnotowało doskonałe zmiany w wyglądzie włosów i skóry w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wykonane w 100% z naturalnych składników, saszetki są dostępne w oryginalnym smaku cytrynowym, malinowym oraz Mango & Mandarynka, przy zaledwie 33cal na porcję. Można je pić same lub dodawać do napojów lub jogurtu.

Suplementy na przerzedzone włosy


Przyjmuj jedną tabletkę dziennie, a otrzymasz zastrzyk składników, które przywrócą Twoim włosom zdrowie. Biotyna wspomaga naturalny wzrost włosów, obniża poziom hormonu stresu – kortyzolu, a aminokwasy zwiększają produkcję keratyny. Omega 3 i 6 robią wszystko, aby zwiększyć blask. Odpowiedni dla mężczyzn i kobiet, jest to godne rozwiązanie dla przerzedzających się, starzejących i zestresowanych włosów. Oczekuj rezultatów po około 90 dniach religijnego stosowania.

Pogrubiacz Włosów 

Specjalnie zaprojektowany, aby rozwiązać problem zmęczonych, wypadających włosów, a ten zagęszczacz jest jednym z jej gwiazdorskich zakupów. Zasadniczo jest to olejek zawierający odżywczą argininę (aminokwas) i Aminexil, które zwiększają żywotność pasm, a także witaminę PP, która wspomaga krążenie skóry głowy i tworzy optymalne warunki dla zdrowego wzrostu. Tak dla wszystkich, dziękuję. Działa tak samo dobrze na mężczyzn, jak i na kobiety i jest idealny dla tych, którzy chcą zwiększyć gęstość swoich włosów, jak również dla wszystkich, którzy chcą zapuścić włosy na długość Roszpunki. Rozpyl ją na suche lub osuszone ręcznikiem włosy i wmasuj przed ułożeniem włosów jak zwykle.

Wzrost włosów u kobiet

Dostępny jako jednorazowy zestaw lub na zasadzie subskrypcji, ten zestaw do pielęgnacji włosów o potrójnym działaniu – szampon, odżywka i serum wzrostu – oferuje całkowicie naturalne rozwiązanie problemu wypadania włosów dzięki unikalnej formule bio-piliksyn.