Właściwa pielęgnacja włosów latem

Włosy wymagają wiele zabiegów pielęgnacyjnych przez całe lato, aby zachować ich miękkość i połysk. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w letnim reżimie pielęgnacji włosów. Ten blog pomoże Ci je zwalczyć i pozwoli Ci cieszyć się zdrowymi włosami w słońcu.

Pożegnaj się z wyblakłymi włosami

Słońce może być piękne dla podkreślenia Twoich naturalnych pasemek, które wszyscy mamy (u niektórych osób są one bardziej widoczne niż u innych). Słońce jednak jest jednym z największych winowajców do blaknięcia farbowane włosy i przedłużenia. Jeśli masz rude włosy, niestety jesteś bardziej narażona na utratę blasku w słońcu. Chociaż każdy włosy reaguje inaczej, ale sposób, aby wyobrazić sobie, że jest to, że słońce powoduje coś jak pęknięcia i twój kolor wycieka z nich.

Dobrym sposobem na utrzymanie koloru jest unikanie szamponów i odżywek z SLS lub SLES, a czasami pomijanie mycia szamponem. Może to zabrzmieć obrzydliwie, ale dzięki temu Twój kolor pozostanie nienaruszony.

Zatrzymaj wilgoć

Wszyscy lubimy nasze włosy czuć jedwab i nie słomy jak, ale dużo jak pomidor, tym dłużej, że nasze włosy spędza w ciepło albo naszych narzędzi do stylizacji lub słońca. Nie jest to nowy problem, co jest dobre, ponieważ oznacza to, że niektórzy sprytni ludzie znaleźli rozwiązania. Istnieją fantastyczne serum, które pomagają zatrzymać wilgoć we włosach poprzez uszczelnienie ich zewnętrznej warstwy.

Jak w przypadku większości produktów, najlepsze dla Twoich włosów są te o niskiej zawartości substancji chemicznych i wysokiej zawartości składników roślinnych. Nie są one zbyt tłuste, ale są przyjemne w dotyku i gładkie zarówno dla Twoich rąk, jak i włosów. Jeśli wybierzesz coś o niskiej jakości, nie wsiąknie i nie nawilży w pełni prawidłowo, więc zrób sobie przysługę i kup coś, co działa.

Używaj odżywek

Latem, odżywka jest niezbędna, aby Twoje włosy były wolne od puszenia się i powinnaś używać jej religijnie podczas wilgotnych dni, aby utrzymać puszenie się włosów na dystans. Aby zapobiec puszeniu się włosów spowodowanemu warunkami atmosferycznymi, przed suszeniem włosów możesz użyć balsamu zapobiegającego wilgoci. Wypróbuj żelu zapobiegającego puszeniu się i uciekaniu włosów, aby powstrzymać codzienne dramaty z włosami – uważaj jednak, aby nie przeciążyć włosów, ponieważ może to doprowadzić do ich przetłuszczenia i nagromadzenia się produktu. Gdy włosy są mokre, spróbuj odczekać chwilę, aby wyschły naturalnie, a następnie rozczesz włosy, zaczynając od końcówek. Stopniowo rozplątuj splątane włosy grzebieniem o szerokich zębach.

Gdy Twoje włosy zaczną wyglądać na nieco zniszczone, możesz przygotować własną mgiełkę nawilżającą, mieszając niewielką ilość odżywki z wodą i trzymając ją w poręcznej butelce z rozpylaczem, gotową do użycia, gdy będziesz przebywać na słońcu.

Nie przegrzewaj się

Lato jest wystarczająco gorące bez narażania włosów na działanie suszarki. Zamiast używać ciepła podczas stylizacji, pozwól włosom wyschnąć na powietrzu lub po prostu zapleć je w warkocz, aby utrzymać je w ryzach. W miesiącach letnich, kiedy włosy są pozbawione wilgoci, ogranicz stosowanie środków chemicznych do włosów (rozjaśniaczy, farb do włosów, rozjaśniaczy, prostownic chemicznych) tak bardzo, jak to tylko możliwe.

W zależności od rodzaju, struktury i kondycji Twoich włosów, możesz rozważyć unikanie produktów do pielęgnacji włosów, które zawierają znane składniki (niektóre formy alkoholu), które mogą być wysuszające dla niektórych rodzajów, struktur i kondycji włosów. Rozważ przejście na produkty do pielęgnacji włosów, które są tak naturalne, jak to tylko możliwe.