Kosmetyki nawadniające skórę twarzy

Nawilżanie skóry jest niezbędnym, podstawowym krokiem w codziennej pielęgnacji. Nie zależy to od stanu, rodzaju, wieku czy potrzeb Twojej skóry. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego składniki nawilżające są niezbędne w produktach do pielęgnacji twarzy.

Nawilżanie twarzy: Fakty, które każdy powinien znać

Mechanizmy obronne skóry nawilżonej są silniejsze niż odwodnionej – płaszcz hydrolipidowy staje się cienki i naruszony, co sprawia, że skóra staje się podatna na uszkodzenia, wrażliwa i dosłownie nie jest w stanie poradzić sobie z czynnikami środowiskowymi. Należy pamiętać, że „skóra sucha” i „skóra odwodniona” na pierwszy rzut oka wydają się być pojęciami identycznymi, ale istnieje między nimi ogromna różnica!

Warto wiedzieć: suchość to genetycznie uwarunkowany typ skóry, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Odwodnienie to przejściowy stan podrażnienia skóry, który można skorygować dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Wszystkie rodzaje skóry mogą być odwodnione: sucha, tłusta lub normalna.

Oznaki odwodnionej skóry twarzy

Każdy rodzaj skóry może ulec odwodnieniu z różnych powodów:

  • Skóra tłusta i mieszana reaguje na brak nawilżenia rozszerzonymi porami, zwiększonym wydzielaniem sebum, nadmiernym przetłuszczaniem się twarzy i trądzikiem.
  • Suchość reaguje zwiększoną wrażliwością, łuszczeniem, podrażnieniem, pojawia się uczucie ściągnięcia i dyskomfortu, zmarszczki mimiczne stają się bardziej widoczne, cera matowieje, a ulga staje się nierówna.

Odwodnienia skóry nie może determinować jedynie matowość i nierównomierna ulga. Odwodnieniu tkanek często towarzyszy uczucie ściągnięcia po myciu, wzmożona wrażliwość, silne łuszczenie, swędzenie oraz spadek jędrności i elastyczności naskórka.

Dlaczego skóra staje się odwodniona: główne powody

Wiele czynników może wywołać odwodnienie skóry:

  • Wiek: spowalnia synteza naturalnego środka nawilżającego skóry – kwasu hialuronowego.
  • Środowisko: nagłe zmiany temperatury powietrza, silne wiatry w zimnych porach roku, suche powietrze w pomieszczeniu, promieniowanie UV.
  • Nieprawidłowo dobrany rodzaj skóry i potrzeby pielęgnacyjne.
  • Ogólne odwodnienie organizmu w wyniku nieprzestrzegania reżimu picia.

Odwodnienie jest stanem przejściowym i przy przestrzeganiu zaleceń pielęgnacyjnych skóra odzyska koloryt i witalność.

Jak nawilżyć twarz: skuteczne metody

Możesz szybko i łatwo nawilżyć twarz w domu, stosując kosmetyki nawadniające skórę . Najważniejsze jest, aby wybrać je poprawnie. Jednocześnie, jeśli jest czas i potrzeba, przymusowa opieka domowa może być uzupełniona profesjonalnymi zabiegami wykonywanymi przez kosmetyczkę.

Nawilżająca skóra w domu

Aby nawilżyć skórę i zapobiec ponownemu odwodnieniu, musisz:

Regularnie i skutecznie śledź realizację wszystkich etapów codziennej rutyny kosmetycznej:

  1. Płyn do demakijażu z mlekiem i wodą micelarną.
  2. Mycie miękkim żelem lub kremem.
  3. Ujędrnianie skóry twarzy za pomocą toniku.
  4. Nawilżający z serum.
  5. Aplikacja kremu nawilżającego/żelu/emulsji dobranego do rodzaju skóry.
  6. 1-2 razy w tygodniu aplikacja maseczki dla intensywnego, głębokiego nawilżenia.

2. W arsenale produktów pielęgnacyjnych wybierz kosmetyki nawilżające, które mają zdolność zapobiegania odparowywaniu wilgoci z powierzchni naskórka – za tę funkcję odpowiadają substancje hydrofilowe na bazie formuł aktywnych: kwas hialuronowy, hydrolipidy, aminokwasy, minerały, ekstrakty z alg i roślin, witaminy (A, grupa B , C, E).

Zabiegi salonowe intensywnie nawilżające

Przed umówieniem się na wizytę do kosmetologa skonsultuj się ze swoim dermatologiem, czy dany zabieg jest odpowiedni i czy nie masz przeciwwskazań.

  1. Biorewitalizacja iniekcyjna i beziniekcyjna to zabieg mający na celu wysycenie komórek naskórka i skóry właściwej kwasem hialuronowym (HA) za pomocą mikroiniekcji lub impulsów elektrycznych.
  2. Mezoterapia iniekcyjna i beziniekcyjna to drugi pod względem popularności zabieg małoinwazyjny, w którym pod skórę wstrzykiwany jest koktajl kwasu hialuronowego, witamin, minerałów, lipidów, aminokwasów. Mezoterapia nie tylko nawilża skórę, ale także rozjaśnia plamy starcze i cienie pod oczami, wygładza zmarszczki, przywracając skórze blask i świeżość.
  3. Hydropeeling to głębokie oczyszczanie i nawilżanie 2 w 1. Zabieg ma na celu intensywną odnowę i wyrównanie ulgi naskórka i składa się z trzech głównych etapów: złuszczania, peelingu kwasowego i ekstrakcji.