Jak właściwie dezynfekować ręce?

W ostatnim czasie coraz częściej zwraca się uwagę na zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Szczególny nacisk kładziony jest na regularne i dokładne mycie rąk. Jednak nie zawsze jest to możliwe – szczególnie, gdy dostęp do mydła i bieżącej wody jest ograniczony. Sytuacja ta może mieć miejsce np. w podróży autobusem lub pociągiem. Tutaj z pomocą przyjdzie żel hydroalkoholowy, który wykazuje działanie bakteriobójcze i drożdżobójcze.

Dezynfekcja rąk to absolutna podstawa

Przypomnijmy, że aż 80% bakterii i różnych mikroorganizmów przenoszonych jest właśnie przez ręce. Żel o działaniu bakteriobójczym, antywirusowym i drożdżobójczym posiada w swojej ofercie marka Ducray, który dodatkowo wzbogacony jest o glicerynę pomagającą w utrzymaniu nawilżonych i miękkich w dotyku dłoni. Jednak oprócz dobrej jakości preparatów kolejny ważnym punktem jest również właściwe stosowanie. Na początku należy nałożyć na dłonie odpowiednią ilość produktu tak, aby możliwe było pokrycie i nawilżenie całych dłoni. Kolejnym krokiem powinno być pocieranie górnej części palców prawej dłoni o wewnętrzną część palców na lewej dłoni. Następnie należy dokładnie rozprowadzić preparat po całych dłoniach, oczywiście pocierając o siebie dłońmi. Nie należy zapominać również o kciukach – najpierw u jednej i drugiej ręki. Dezynfekcja górnej części dłoni i przestrzeni między palcami to często bagatelizowane, ale równie ważne kroki.

Żele antyseptyczne dla alergików

Utrzymanie rąk i paznokci w odpowiednim – czystym stanie musi być dla nas wszystkich priorytetem. Stosowanie żeli antyseptycznym powinno stać się nawykiem, który będziemy stosować i praktykować regularnie. To szczególnie istotne w momencie, gdy podróżujemy komunikacją miejską, trzymamy się poręczy lub dotykamy innych elementów. A co w przypadku osób, które posiadają skórę wrażliwa lub skłonną do alergii? Niestety o tym kroku nikt nie powinien zapominać. Doskonałą alternatywą dla klasycznych żeli będą te przebadane dermatologiczne, a dodatkowo z bezpiecznym składem. Preparaty takie nie powinny zawierać parabenów, sztucznych barwników i substancji zapachowych. Tym sposobem możliwe jest zachowanie pewności, że produkt nie zadziała drażniąco na skórę lub nie pojawi się silna reakcja alergiczna. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek zmian na skórze należy niezwłocznie udać się do dermatologa lub alergologa.